Дискусії про плюси і мінуси аутсорсингу логістики ведуться в українському бізнес-співтоваристві вже більше 10 років, і останнім часом чаша терезів усе більше схиляється в бік його переваг. З чим це пов’язано і які несе зміни ринку розповів генеральний директор компанії УВК Олександр Пітенко в інтерв’ю сайту Logist.FM.

– Ставлення українського бізнесу до аутсорсингу логістики змінюється в міру розвитку ринку. Особливо на тлі періодичних криз, коли продажі різко скорочуються, і утримувати свій транспорт і склад стає удвічі невигідно. Адже головна перевага аутсорсингу якраз і полягає в можливості перевести витрати на логістику в розряд змінних, тобто платити тільки за обробку існуючих потоків.

Одним з перших це зрозумів ринок транспортної логістики, який відсотків на 90-95 на аутсорсингу. У складської логістики зміни відбуваються повільніше. Однак витрати на управління своїми або орендованими складами підвищуються, зростає вартість комунальних послуг, охорони і т.п. Плюс питання персоналу: з урахуванням трудової міграції знайти хороших вантажників, комплектувальників, комірників все важче, а платити їм доводиться все більше. З огляду на ці фактори, підприємства приходять до висновку, що дешевше складську логістику віддати на аутсорсинг.

Повний текст інтерв’ю http://logist.fm/publications/logisticheskie-kompanii-budushchee-za-autsorsingom-logistiki